ذهن جستجوگر من

از سال 1977 تا 1982، مجموعه مستند‌ “در جستجوی…”، با ارائه توضیح منحصربفردی از پدیده‌های غیرقابل توضیح، ذهن آمریکایی‌ها را شیفته خود می‌کرد.
مجری برنامه لئونارد نیموی یا مستر اسپاک تلویزیون، با کنجکاوی زیرکانه و تیزهوشی خود، بینندگان را در سفری هفتگی راهنمایی می‌کرد تا پاسخ برخی از عجیب‌ترین و اسرارآمیزترین پرسش‌هایی که ذهن بشر را به خود مشغول کرده، بگیرند. این مستند با پرداختن به موضوعاتی از جمله، برخورد با اشیاء ناشناس پرنده و مثلث برمودا و مشاهده پاگنده و صدها راز دیگر، هوش‌جمعی و تخیل ما را به روشی عمیق و تحریک‌آمیز برمی‌انگیخت.
این مجموعه، سفری همه‌جانبه و تجربی به محل تقاطع علم و ماوراءالطبیعه خواهد داشت و در آن، شخصیتی مناسب، تحقیقات را هدایت خواهد کرد. زاکاری کوئینتو بازیگر سینما و تلویزیون که نقش اسپاک امروزی را ایفا می‌کند. کوئینتو نیز مانند همکار پیشین خود، کنجکاوی شدید، ذهنی زیرک و حس واقعی حیرت و شگفتی را به نمایش می‌گذارد که این، در ترکیب با آگاهی قرن بیست و یکمی وی موجب شده، تولد دوباره مجموعه “در جستجوی…” نگاهی تازه و هیجان‌انگیز به موضوعات داشته باشد و ما را حتی در نیمه‌شب بیدار نگه دارد.
در هر قسمت، کوئینتو سفری پرخطر را در گوشه‌ای از دنیا آغاز کرده و با کمک دانشمندان مشهور جهان، کارشناسان و افراد واقعی، اقدام به جستجویی فعالانه و سینمایی می‌کند تا پاسخ‌هایی واقعی را برای پرسش‌هایی بیابد که مدتها تمدن‌های بشری را متحیر و کنجکاو کرده‌اند. اینکه آیا موجودات فضایی در میان ما زندگی می‌کنند؟ چگونه می‌توانیم قدرت یک ابرانسان را به دست آوریم؟ آیا باید از هوش مصنوعی و شورش ماشین‌ها بترسیم؟
در حالی که کوئینتو از تمام ظرفیت‌های جسمی، روحی و احساسی خود نهایت استفاده را می‌کند، سفر درونی او به ما نیز این جسارت را می‌دهد تا تمام عقل و درک خود را به چالش بکشیم. و با اینکه ممکن است همیشه پاسخ‌های عینی و مشهود وجود نداشته نباشد، اما اصالت و انسانیت کوئینتو، عینی و مشهود خواهد بود. او یک جستجوگر واقعی است و به دنبال واقعیات ملموس و دانش پرزحمتی است که روی صفحه تلویزیون، شاهد به بار نشستن آن خواهیم بود.
و یک چیز مسلم است، اینکه این سفرهای به یادماندنی، مملو از اسرار، تفکر، ارتباط و حتی کشف‌های مهم خواهند بود و این می‌تواند شیوه نگاه کردن ما به جهان خود و هر چیزی که در آن است را تغییر دهد. برای این جستجو آماده‌اید؟