مستند آخرالزمان 45 با زیرنویس فارسی

در جدیدترین محصول سایت درباره جنگ جهانی دوم، به سراغ مستندی رفتیم که فیلم های جدید و دیده نشده ای درباره جنگ اقیانوس آرام دارد. جنگی که از حمله پرل هاربر در دسامبر 1941 آغاز، و 4 سال بعد با بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی پایان یافت. با اینکه از اواسط ج،نگ شکست ژاپن قطعی بود، اما تعصب ژاپنی ها باعث ادامه یافتنش و ویرانی کشورشان شد. به نحوی که در سال پایانی جنگ، قتل عام های وحشتناکی نظیر ایوجیما و اوکیناوا رخ داد و بیشمار غیرنظامی را نیز به کام مرگ کشاند و به همین دلیل این مستند، تمرکزش به سال پایانی جنگ است.
البته که عمق فجایع و کشتارهای این جنگ فراتر از تصور بسیاری از ما نسل جوان ها است که هیچ جنگی را تجربه نکرده ایم. اما قطعا دیدن مستند به درک آن دوران کمک شایانی می کند و بدون شک یکی از آن مستندها، آخرالزمان 45 است. اثری که بخاطر تصاویر دیده نشده اش برای دنبال کنندگان جنگ جهانی تازگی دارد و از طرف دیگر برای تاریخ دوستان جذاب است چرا که از زبان سربازان آن دوران روایت می شود و راوی خاصی ندارد.

بیش از 20 سرباز آمریکایی آن دوران، روایتگر این مستند هستند و هرکدام نگاه و قصه خود را دارد… برخی پشیمان و برخی مغرور. اما در نکته ای اتحاد دارند، بخاطر آمریکا و وطنشان جنگیدند و همگی از وضعیت کنونی و شکاف های سیاسی کشورشان ناخرسند هستند.

البته که کارگردانی می توانست بهتر باشد و ضعف هایی در این قسمت دیده می شود (نظیر شنیده شدن صدای بمب افکن استوکای آلمانی در لابلای فیلم ها) ، اما با این حال جذابیت های بصری به راحتی این ضعف ها را می پوشانند.

توجه این اثر ارتباطی با مجموعه های آخرالزمانی موجود در سایت (استالین، جنگ جهانی اول و…) ندارد.

با زیرنویس پارسی اختصاصی صد مستند تقدیم به بینندگان گرامی